آموزش Zone Editor سی پنل

آموزش Zone Editor سی پنل

آموزش Zone Editor سی پنل

آموزش Zone Editor سی پنل ، یکی از کاربردی‌ترین قسمت‌های سی پنل، بخش Zone Editor است. در بخش زون ادیتور می‌توانید خیلی از ریکوردهای مربوط به دی ان اس سایت را مدیریت کنید در این بخش می‌توانید کارهای زیادی مثل اتصال سایت به هاست دانلود، سرور ایمیل و … حتی تغییرات فنی در جزئیات دی ان اس ها را هم انجام دهید. کاربران بیشتر از موارد مربوط به Zone Editor سی پنل استفاده می‌کنند که در این مطلب آن را توضیح خواهیم داد.

 متداول‌ترین کاربردهای Zone Editor سی پنل

آموزش Zone Editor سی پنل
 • می‌توانید سایت به هاست دانلود را متصل کنید
 • می‌توانید Child Host را تعریف کنید.
 • می‌توانید کلیدهای ارتباطی را تعریف کنید.
 • می‌توانید پیشوند پیش‌فرض را تعریف کنید یا تغییر دهید.
 • می‌توانید واحدهای زمانی ریکوردها را تغییر دهید.

آموزش Zone Editor سی پنل

با Zone Editor می‌توانید خیلی کارها را انجام دهید که عمده‌ترین آن‌ها در بالا گفته شد. در ادامه هم آن‌ها را توضیح می‌دهیم. لطفاً در ادامه با ما همراه باشید.

اتصال سایت به هاست دانلود

اتصال سایت به هاست دانلود

اگر هاست دانلود دارید و می‌خواهید آن را به سایت اصلی متصل کنید باید یکسری کارهایی را انجام دهید. در مرحله اول باید هاست دانلود را با زیر دامنه‌ای می‌خواهید دانلود کنید. این زیر دامنه می‌تواند به‌صورت dl.yourdomain.com باشد که بجای yourdomain.com باید آدرس سایت خودتان را وارد کنید. بعدازاینکه در اطلاعات اکانت هاست دانلود سفارش خود را ثبت کردید، آی پی هاست دانلود وجود دارد که باید آن را در هاست سایت اصلی به‌وسیله A Record وارد کنید.

برای اینکه بدانید چگونه این کار را انجام دهید در زیر آمده است:

 • به سی پنل وارد شوید.
 • بر روی Zone Editor در بخش DOMAINS کلیک کنید
 • بر روی A Record + برای دامنه موردنظر کلیک کنید.
 • ریکورد موردنظر را در فیلد Name وارد کنید.
 • آی پی هاست دانلود را در فیلد Address وارد کنید.
 • بر روی Add an A Record کلیک کنید.

بعد از یک مدت کوتاه هاست دانلود با آدرس موردنظرتان در دسترس شما قرار می‌گیرد.

تعریف Child Host

زمانی که یک دامنه نیاز به DNS اختصاصی دارد به آن Owner یا Provider (مانند شرکت‌های هاستینگ) میگویند که به قابلیت و تعریف ریکورد نیاز دارد. البته باید توجه داشت که Child Host اصلی در کنترل پنل مدیریت دامنه انجام می‌شود و در انتها در هاست با ایجاد ریکورد تائید می‌شود. نحوه ایجاد Child host شبیه اتصال هاست دانلود به سایت است و با A Record انجام می‌شود. تنها فرقی که دارد این است که معمولاً برای Child Host تعداد دو تا چهار ریکورد باید باشد.

تعریف کلیدهای تایید و احراز

این موارد اغلب به‌صورت پیش‌فرض توسط سرور دی ان اس ایجاد می‌شود. به این شکل انجام می‌شود که با کلیدهای (SPF, DKIM) می‌توان به گیرنده‌های پست الکترونیکی ایمیلی برای احراز و تائید ارسال کرد که این ایمیل از طرف مالک اصلی دامنه ارسال‌شده است و می‌شود آن را تائید کرد.

تعریف یا تغییر پیشوند پیش‌فرض

همان‌طور که می‌دانید www پیشوند پیش‌فرض همه سایت‌ها در وب است. با Zone Editor می‌توان این مقدار را تعریف کرد و یا تغییر داد. همچنین می‌توان مقادیر دیگری را با ریکورد CNAME اضافه کرد.

تغییر واحدهای زمانی ریکوردها

واحدهای زمانی ریکوردها معمولاً به شکل خودکار تشخیص داده‌شده و تنظیم می‌شوند. اگر لازم است واحدهای زمانی ریکوردها را تغییر دهید باید در صفحه Zone Editor بر روی گزینه Manage کلیک کنید بعد با استفاده از گزینه Edit تغییراتی را که می‌خواهید انجام دهید. توجه داشته باشید که این موارد بسیار حساس است و اگر دانش فنی لازم را در مورد آن‌ها ندارید تغییراتی انجام ندهید.

, , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.