نحوه ساخت لینک دانلود در دایرکت ادمین

نحوه ساخت لینک دانلود در هاست دایرکت ادمین

بعضی زمان‌ها پیش می‌آید که می‌خواهید فایلی را در هاست دایرکت ادمین آپلود کنید اما علی رغم کاری که همیشه انجام می‌دادید نمی‌خواهید که آپلود این فایل در مسیری از هاست باشد که توسط سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس یا جوملا آن را آپلود می‌کنید.

به عبارت دیگر نیاز پیدا می‌کنید که لینک دانلود مستقیم یک فایل را داخل نوشته های سایت بگذارید یا برای کسی آن را بفرستید تا فایل مورد نظر را دانلود کند اما به هر دلیلی تمایل ندارید که این فایل داخل دایرکتوری آپلود سیستم سایت ساز شما قرار گرفته باشد.

در این آموزش از این سایت به نحوه ساخت لینک دانلود در هاست دایرکت ادمین را توضیح خواهیم داد که در نهایت با استفاده از این آموزش می‌توانید برای فایل‌های خود که در هاست دایرکت ادمین آپلود می‌کنید لینک دانلود بسازید.

برای این کار نیاز است در ابتدا با نحوه ورود به دایرکت ادمین و آپلود فایل در دایرکت ادمین آشنا شوید.

آموزش نحوه ساخت لینک دانلود در هاست دایرکت ادمین

برای اینکه بتوانید لینک مستقیم دانلود یک فایل را به دست بیاورید، باید آن فایل را حتماً داخل فولدر public_html یا ساب فولدرهای آن آپلود کنید.

مثلاً اگر به تصویر زیر توجه کنید مبینید که ما فایل file.zip را داخل ساب فولدر myfolder آپلود کردیم.

برای اینکه بتوانید دانلود فایل از هاست را آپلود کنید باید اول سطح دسترسی آن را تغییر دهید. بنابراین بایستی مطابق راهنمای نحوه تغییر سطح دسترسی فایل ها در هاست پرمیژن فایل مورد نظر را تغییر دهید به حالتی که امکان دانلود آن وجود داشته باشد.

نحوه ساخت لینک دانلود در دایرکت ادمین

برای این کار تیک روبروی نام فایل در زیر ستون Select را زده و در روبروی دکمه set Permission مقدار آن را بر روی ۶۴۴ تنظیم کنید و روی دکمه set Permission کلیک کنید تا مجوز دسترسی فایل تنظیم شود.

البته به‌صورت پیش فرض بعد آپلود فایل بر روی ۶۴۴ تنظیم شده است اما اگر مشاهده کردید که این مقدار تغییر کرده باید حتماً آن را به ۶۴۴ تغییر دهید.

بعد اگر زیر ستون Perm. را نگاه کنید باید توجه کنید که مقدار آن باید ۶۴۴ باشد.

همان‌طور که مشخص است آدرس در نوار آدرس مرورگر به‌صورت زیر است:

۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۰:۲۲۲۲/CMD_FILE_MANAGER/domains/test.com/public_html/myfolder

که برای به دست آوردن لینک دانلود لازم است ساب فولدر myfolder و فایل file.zip را بعد از آدرس اصلی سایت یعنی test.com بنویسیم و هر سه قسمت را با کاراکتر /  از هم دیگر جدا کنیم.

test.com/myfolder/file.zip

اگر دقت کرده باشید اسمی از فولدر public_html در لینک مستقیم دانلود نیست و نیازی نیست از آن استفاده کنید چون شاخه اصلی سایت است.

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که فایل مذکور برای همه در دسترس است و اگر فایل مهمی مثل بکاپ هاست یا دیتابیس سایت باشد نباید لینک مستقیم آن‌ها را در دسترس بگذارید چون ممکن است شخصی آن را دانلود کرده و به اطلاعات مهم سایت مثل یوزرنیم و پسوردها و… دسترسی پیدا کند.

در این آموزش با نحوه ایجاد لینک مستقیم دانلود در دایرکت ادمین آشنا شدید و متوجه شدید که چطور می‌شود از آدرس فایل‌ها در نوشته‌ها استفاده کرد تا بازدیدکنندگان سایت قادر به مشاهده یا دانلود فایلی که می‌خواهید ببینند، باشند.

اگر سؤالی در رابطه با نحوه ساخت لینک دانلود در هاست دایرکت ادمین دارید یا موردی بود که ما در اینجا به آن اشاره نکرده بودیم، در قسمت نظرات مطرح کنید تا بررسی شود.

, , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.