مصرف بالای هاست از منابع سخت‌افزاری

مصرف بالای هاست از منابع سخت‌افزاری

مصرف بالای هاست از منابع سخت‌افزاری

مصرف بالای هاست از منابع سخت‌افزاری ، شرایط و ساختار سایت ما باید به شکلی باشد که مصرف بهینه‌ای از منابع سخت‌افزاری داشته باشد و اگر مصرف به شکل بهینه نباشد سایت مشکلات زیادی پیدا می‌کند و هزینه بالایی برای مالک خواهد داشت. در این مطلب شما را راهنمایی خواهیم کرد تا سایت خود را به نحوی راه‌اندازی و مدیریت کنید که مصرف بهینه‌ای از منابع سخت‌افزاری داشته باشد. همچنین اگر به شما اطلاع داده‌شده است که سایت پرمصرفی دارید راهکارهای حل این مشکل به شما ارائه خواهد شد.

مصرف بالای هاست از منابع سخت‌افزاری

مصرف بالای هاست چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

معمولاً در دو حالت این موضوع اتفاق می‌افتد. حالت اول زمانی است که تعداد بازدیدهای یک سایت بالا است و حالت دوم زمانی است که تعداد بازدید سایت بالا نیست اما مصرف منابع بالایی دارد. قاعدتاً در حالت دوم مشکلی وجود دارد. در حالت اول هم احتمال دارد اگر بازدیدهای سایت خیلی بالا باشد مصرف از منابع بالاتر از حد معمول شود. در این حالات باید به فکر راه‌حل باشیم. معمولاً اولین فکری که به ذهن ما می‌رسد این است که اگر سرویس هاست خود را ارتقا دهیم، می‌توانیم این مشکل را حل کنیم درحالی‌که تصور کاملاً اشتباهی است. این تصور زمانی درست است که منابع هاست برای استفاده بهینه سایتمان کافی نیست و مجبوریم آن را ارتقا دهیم.

عمده دلایل مصرف بالای هاست از منابع

معمولاً مشکل مصرف بالای هاست به دلایل مسائل فنی یا امنیتی به وجود می‌آید. دلایل اصلی این مسئله در زیر آورده شده است:

  • سایت تحت حملات تکذیب سرویس DDoS یا ورود به‌اجبار Brute Force قرار دارد.
  • سازگاری کامل سیستم مدیریت محتوا، قالب و افزونه‌های سایت با هاست وجود ندارد.
  • از قالب یا افزونه‌های غیر معتبر و ناسازگار استفاده کرده‌اید.
  • بازدیدهای سایت بالا رفته است.

 با توجه به اینکه موضوع کاملاً شفاف است، فضا و پهنای باند مورداستفاده هاست در این مطلب گفته نمی‌شود. چون به‌آسانی قابل‌تشخیص است.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش کارایی سایت

بررسی و حل مشکل مصرف بالای هاست از دو نظر به نفع شماست. یکی اینکه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود و علاوه بر آن کارایی سایت را هم بالا می‌برد. هرچقدر سایت توسعه‌یافته و بزرگ‌تر باشد کنترل و مدیریت آن سخت‌تر می‌شود. پس بهتر است از اول مصارف منابع را بهینه کنید. چنین مواقعی ممکن است مصرف به حدی بالا برود که کلاً سرور از دسترس خارج شود.

حل مشکل مصرف بالای هاست

با توجه به اینکه برای مدیریت محتوا، سایت‌ها بیشتر از وردپرس استفاده می‌کنند تا سیستم‌های مدیریت محتوای دیگر پس در این مطلب حل مشکل مصرف بالا را با وردپرس مطرح خواهیم کرد. عمده دلایل مصرف بالا قبلاً گفته شد. در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

حملات DDoS یا Brute Force

حملات DDoS یا Brute Force

برای هر سایتی بخصوص سایتهای خوب و معتبر ممکن است این اتفاقات بیافتد و ادامه‌دار باشد. در این حالت باید از راهکار مطمئنی برای مقابله با این مشکلات استفاده کنیم. برای وردپرس پیشنهاد ما این است که موارد زیر را انجام دهید:

  • محیط مدیریت wp-admin را به آی پی محدود کنید و از دایرکتوری محافظت کنید.
  • سطح دسترسی ۴۰۰ را برای فایل wp-config.php تنظیم کنید.
  • فایل wp-config.php و php به آی پی را محدود کنید.
  • از DDoS Protection مانند Cloud-Flare در صورت نیاز استفاده کنید.

عدم سازگاری محتوای سایت با هاست

اختلال واژه‌ای مناسب برای این مشکل است. فرض کنید بر روی یک سیستمی دو آنتی‌ویروس و فایروال نصب شود. مشخص است این موضوع یا ممکن نیست و یا اگر اجرا شود، منابع سیستم شدیداً اشغال خواهد شد. پس باید بدانید که سیستم مدیریت محتوا، قالب و افزونه‌هایی که استفاده می‌کنید باید سازگاری کامل با هاست و یکدیگر داشته باشند.

مشکلات ناشی از قالب و افزونه‌ها

این مشکل معمولاً زمانی به وجود می‌آید که از قالب یا افزونه‌های نال شده و غیرمجاز استفاده کنید. به شما توصیه می‌کنیم که از قالب و افزونه‌های قانونی و مجاز استفاده کنید. همچنین توجه کنید که بسته‌های نصبی آن‌ها را هم باید از منابع اصلی دریافت کنید.

بالا رفتن بازدیدهای سایت

اگر تنها دلیل بالا رفتن مصرف از منابع، بالا رفتن تعداد بازدیدهای سایت بخصوص بازدیدهای هم‌زمان واقعی بالا باشد بسیار خوب است. در این حالت توصیه می‌کنیم سرویس خود را ارتقا دهید.

, ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.