آموزش ساخت ایمیل و ورود به آن در سی پنل

هر سایت بزرگی به داشتن یک فعالیت رسمی نیاز دارد. با گذشت زمان که سایت شما رشد می‌کند، خدمات و محصولات جدیدی را در آن ارائه می‌کنید که در چنین حالتی یک نفر نمی‌تواند یک تنه پاسخگوی نیاز مشتریان باشد. بنابراین داشتن یک فعالیت رسمی و حرفه‌ای تر در چنین حالتی می‌تواند انتخاب خوبی باشد که یکی از راه‌های آن ساخت ایمیل Info در هاست سی پنل یا هر نوع ایمیل دیگر مانند support، sales و… باشد.

آموزش ساخت ایمیل info در هاست سی پنل

برای ساختن هاست ایمیل info در cpanel ابتدا باید وارد هاست خود شوید و سپس مشابه تصویر زیر از بخش EMAILS روی گزینه Email Accounts کلیک کنید. این بخش درست مشابه مراحل ساخت یک ایمیل در سرویس‌های دیگر است با این تفاوت که نیاز به پر کردن فرم‌های کمتری خواهید داشت.آموزش ساخت ایمیل info و نحوه ورود به ایمیل info در هاست سی پنلدر این مرحله تصویری مشابه زیر نمایش داده می‌شود که باید فیلدهای مربوطه را برای اکانت ایمیل وارد کنید و میزان فضایی که برای ایمیل در نظر دارید را هم انتخاب کنید.آموزش ساخت ایمیل info و نحوه ورود به ایمیل info در هاست سی پنلحال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید جزییات مربوط به اکانت ایمیل را بر اساس توضیحات زیر وارد کنید.Email: در این فیلد که در مثال بالا مقدار عبارت info وارد شده است باید آی‌دی ایمیل را وارد کنید. هر عبارتی که در این فیلد وارد کنید به عنوان آدرس ایمیل در نظر گرفته خواهد شد که در این مثال آدرس ایمیل ما info@learn-mizbanhost.ir خواهد بود. در صورت انتخاب هر عبارت دیگری مانند support یا sales نیز این آدرس ایمیل تغییر خواهد کرد.Password: در این فیلد باید رمز دلخواه خود را برای این ایمیل وارد کنید. در انتخاب رمز دقت کنید که از انواع حروف بزرگ و کوچک، اعداد، کاراکترهای خاص و حتی space استفاده کنید. همچنین می‌توانید با کلیک روی دکمه Generate رمز خود را به صورت تصادفی درخواست کنید که توسط سی پنل انتخاب خواهد شد. هر چه رمز انتخاب شده برای ایمیل از امنیت بالاتری برخوردار باشد، خطور سبز رنگ بیشتری پر خواهد شد.Password (Again): در این فیلد هم مجددا رمز انتخاب شده را وارد کنید تا درصد خطا در صورت وارد کردن رمز نادرست به صفر برسد.Mailbox Quota: این گزینه مربوط به مقدار فضایی است که به ایمیل اختصاص خواهید داد. هر مقداری که در این بخش انتخاب شده باشد، اگر روزی برسد که فایل‌های ارسال شده و دریافت شده از این ایمیل از حد مجاز خارج شوند فضای اکانت ایمیل پر خواهد شد و امکان استفاده از ایمیل info تا زمانی که فضا را بیشتر نکنید فراهم نخواهد بود. این گزینه شامل دو بخش زیر است.
  • گزینه اول که به صورت انتخابی است به صورت محدود کردن فضا خواهد بود. هر عددی که در این فیلد بر حسب مقدار انتخابی MB، Gb، TB و PB انتخاب کنید به این اندازه فضا برای این اکانت ایمیل در نظر گرفته خواهد شد.
  • گزینه دوم که با نام Unlimited است نیز به صورت نامحدود است و در صورت انتخاب این گزینه مشخص می‌کنید که هیچ محدودیتی برای ایمیل مورد نظر در نظر گرفته نشود.
با فعال کردن تیک گزینه Send welcome email with mail client configuration instructions نیز دستورالعمل‌ها و خوش آمدگویی در ایمیل ارسال خواهد شد.حال که همه فیلدها را تکمیل کردید در این مرحله باید روی دکمه Create Account کلیک کنید و منتظر بمانید تا ایمیل شما ایجاد شود. در صورت موفقیت آمیز بودن با پیغام زیر در یک باکس سبز رنگ مواجه خواهید شد.
Success: Account “info@learn-mizbanhost.ir” created (View).
اگر به تب Email Accounts در همین صفحه مراجعه کنید مشابه تصویر زیر خواهید دید که اکانت ایمیل مورد نظر ساخته شده است. از این بخش می‌توانید کلیه ایمیل‌های روی هاست سی پنل را مشاهده و مدیریت کنید.آموزش ساخت ایمیل info و نحوه ورود به ایمیل info در هاست سی پنلAccess Webmail: با کلیک روی این گزینه به صفحه ورود به اکانت ایمیل و ورود به وب میل هاست سی پنل هدایت خواهید شد.Disk and Quota: با کلیک روی این گزینه می‌توانید فضای اختصاص داده شده به ایمیل را تغییر دهید.Manage Suspension: با کلیک روی این گزینه می‌توانید دسترسی به ایمیل مورد نظر را ببندید تا امکان ورود به ایمیل در سی پنل آن غیرفعال شود.Password and Authentication: با استفاده از این گزینه می‌توانید رمز ایمیل را تغییر داده یا اینکه از امکانات امنیتی برای اکانت ایمیل استفاده کنید.Connect Devices: با استفاده از این گزینه می‌توانید پیکربندی دسترسی به ایمیل توسط دستگاه‌ها و نرم افزارهای مختلف را مدیریت کنید.Delete: و در نهایت با استفاده از این فیلد نیز می‌توانید اقدام به پاک کردن اکانت ایمیل در هاست cpanel بکنید.

آموزش نحوه ورود به ایمیل info در هاست cpanel

پس از اینکه بر اساس توضیحات ارائه شده در مرحله بالا اقدام به ساخت ایمیل info در هاست سی پنل کردید، حال نوبت این است که وارد ایمیل خود شوید. همانطور که می‌دانید کنترل پنل سی پنل از آدرس ۲۰۸۲: یا ۲۰۸۳: برای صفحه ورود استفاده می‌کنید که اگر این عبارت را در انتهای دامنه مانند mizbanhost.org:2082 یا mizbanhost.org:2083 وارد کنید قادر به ورود به هاست سی پنل هستید.برای اکانت ایمیل نیز درست چنین حالتی وجود دارد با این تفاوت که به جای اعداد بالا باید از اعداد ۲۰۹۵: یا ۲۰۹۶ استفاده کنید که در این حالت آدرس به صورت mizbanhost.org:2095 یا mizbanhost.org:2096 خواهد بود. حال اگر به صفحه ورود به ایمیل info با چنین آدرسی مراجعه کنید با تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد.آموزش ساخت ایمیل info و نحوه ورود به ایمیل info در هاست سی پنلحال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید کافی است آدرس کامل اکانت ایمیل که در مرحله قبل ایجاد کردید را به همراه رمز ایمیل به ترتیب در فیلدهای Email Address و Password وارد کرده و در نهایت روی دکمه Log in کلیک کنید. در صورتی که اطلاعات ورود به درستی وارد شده باشد، در اولین ورود با صفحه‌ای مشابه زیر مواجه خواهید شد.آموزش ساخت ایمیل info و نحوه ورود به ایمیل info در هاست سی پنلهاست سی پنل نرم افزارهای مختلفی را برای ایمیل خود در نظر گرفته است که بسته به کانفیگ سرور می‌تواند بیش از ۳ نرم افزار باشد. حال به انتخاب خود یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده و وارد آن شوید. همچنین می‌توانید همه برنامه‌ها را مشاهده کنید و هر کدام که محیط ساده و کارآمدی برایتان دارد را با استفاده از گزینه Set As Default به عنوان برنامه پیشفرض ایمیل انتخاب کنید.
, , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.